Назад

Angular для інтерактивних веб-сайтів

html code

Джерело фото: https://goo.su/bhxnQ

Я використовую Angular вже протягом кількох років та розробляю дуже цікаві та складні проекти на його основі. Це відмінний інструмент для будь-яких потреб веб-розробника, створений компанією Google. Для початку спробуємо дати просте визначення та відповісти на запитання «Що таке Angular».

Що таке Angular

Говорячи простою мовою, Angular це інструмент для розробки інтерактивних веб-сайтів. Він являє собою потужний фронт-енд фреймворк і пропонує розробникам всі необхідні компоненти для швидкої побудови складних сайтів і веб-додатків.

Під це визначення також можна піднести ще дуже багато бібліотек і фреймворків. Angular не є єдиним у своєму роді, але має ряд переваг і особливостей, про які ми поговоримо нижче і які виділяють його серед інших. Я, як веб-розробник дуже люблю цей фреймворк і використовую його на постійній основі у своїй роботі, як для створення сайтів в цілому, так і для розробки веб-компонентів, які можуть впроваджувати в більш класичні сайти, зроблені, наприклад, на WordPress.

Angular та AngularJS

Ці сутності, хоч і розділяють одне ім’я, є абсолютно різними інструментами. Формально AngularJS це перша версія Angular, але вона настільки сильно відрізняється від наступних, що отримала свою власну назву. Angular 2 має більше спільного з Angular 12, ніж AngularJS.

Історія

Angular був винайдений розробником Mishko Hevery, який на той момент працював у Google. Він подумав, що знайшов хороший спосіб допомогти веб-дизайнерам швидко створювати прототипи додатків використовуючи HTML. Він поринув у роботу і через якийсь час у нього вийшло те, що зараз називають AngularJS. Керівництво компанії Google побачило потенціал цієї ідеї, і вона стала офіційним проектом компанії і до роботи над ним підключилася велика кількість веб-розробників.

AngularJS швидко став дуже популярним інструментом і на ньому розроблено безліч сайтів. Але ще раніше, ніж фреймворк досяг свого піку популярності веб-розробники, які працюють над ним, зрозуміли, що він потребує істотних змін, так з’явився Angular 2. Головні відмінності від першої версії, це висока стандартизація, використання більш сучасних парадигм і значно вища продуктивність.

Переваги Angular

✓ Одна з переваг, не тільки Angular, а й фреймворків в цілому, це зниження вартості розробки сайту, завдяки більш швидкій розробці та стабільності роботи.

✓ Angular має дуже високу відповідність стандартам, він підтримує стандарт JavaScript ES6 та модулі. Розробка багатомовних і доступних сайтів використовуючи цей фреймворк легка і швидка.

✓ Однією з головних переваг Angular перед аналогічними інструментами такого роду є його продуктивність. Можливо, він більш складний у вивченні і поступається чимось іншим, але продуктивність поза конкуренцією.

✓ Angular є абсолютно безкоштовним, його може використовувати будь-який веб-розробник і у нього відкритий вихідний код. Не потрібно купувати жодних ліцензій, це дуже важливо для фрілансерів, основна перевага яких є вартість розробки сайту.

✓ Популярність Angular серед інженерів стабільно тримається на високому рівні з його виникнення. Це означає, що є багато фахівців, які знають цей framework. Його прямими конкурентами є React і Vue, яким Angular нічим не поступається, а в чомусь перевершує.

✓ Ще однією перевагою є наявність великої кількості навчальних статей, посібників, відео роликів, книг і т.д. Якщо веб-дизайнер або розробник захоче вивчити Angular, то недоліку в навчальних матеріалах не буде. До того ж, офіційна документація є дуже і дуже гарною, видно, що над нею постійно та старанно працюють. Всі аспекти фреймворку добре документовані і дуже легко знайти потрібний матеріал.

Роман. 38 років. Фріланс веб-дизайнер та розробник.