Назад

Фреймворк Bootstrap – лідер, про який не можна не сказати

html code

Джерело фото: https://goo.su/CmEo

Від автора: ні для кого не секрет, що сьогодні люди виходять в інтернет з різних пристроїв: настільні комп’ютери, ноутбуки, планшети, смартфони… Для того, щоб відвідувачам було зручно користуватися сайтом, незалежно від того з якого пристрою вони зайшли на сайт, його верстка повинна бути адаптивною. Тобто сайт повинен підлаштовуватися під розмір екрану відвідувача.

Якщо ви не професійний верстальник або у вас недостатньо досвіду, то створення кросбраузерної адаптивної верстки може бути досить складним. На щастя, сьогодні є безліч html, css фреймворків, які можуть значно спростити створення адаптивних сайтів і взяти всю найбільш складну частину роботи «на себе».

Використовуючи html, css фреймворки, сьогодні можна зверстати сайт з красивим, приємним, професійним дизайном, при цьому не потрібно бути профі у верстці. Використовуючи фреймворки, навіть самий новачок в сайтобудуванні здатний зверстати сторінку, створити односторінковий сайт або лендінг. Причому сайт буде досить професійний, а час, витрачений на його створення мінімальним.

Переваги і недоліки використання фреймворків

Верстка сторінок з використанням фреймворків зводиться до простої схеми: завантажити файли (css, js) фреймворку, підключити їх до сторінки і використовувати готові імена класів, готові компоненти, щоб отримати бажану сторінку. Процес досить простий, тому давайте розглянемо переваги використання html, css фреймворків:

Переваги використання html, css фреймворків:

 • Прискорюється розробка сторінок, тому що використовуються вже готова розмітка, класи, компоненти і т. д.
 • Розмітка виходить 100% блокова, а значить сучасна і якісна.
 • Дуже важлива перевага — це те, що ми отримуємо відразу кросбраузерність і адаптивну сторінку, яка відразу виглядає добре у всіх браузерах і на всіх пристроях.
 • В проекті виходить акуратна і зрозуміла структура коду, що спрощує подальший розвиток і підтримку.
 • Одноманітна структура коду спрощує командну розробку.

Недоліки використання html, css фреймворків:

 • Невикористаний код залишається, але при правильному підході до вибору фреймворку, цей недолік можна звести до мінімуму.
 • Для того, щоб використовувати фреймворк, його потрібно вивчити. Взагалі все, щоб ми не використовували потрібно вивчити або почитати інструкцію, тому даний недолік кожен оцінить для себе самостійно. Особисто для мене це є недоліком.

Фреймворк Bootstrap

Який же фреймворк вибрати для вивчення і використання? Для вивчення і використання я рекомендую брати найбільш популярний на сьогодні html, css, js фреймворк — Bootstrap. Популярність фреймворку Bootstrap зашкалює. Bootstrap просто скрізь!

Щоб зрозуміти наскільки Bootstrap популярний, давайте звернемося до рейтингу популярності на github. Кількість зірок на github у Bootstrap сьогодні більш 91.000. А у фреймворку, який за популярністю на другому місці — фреймворк Foundation, кількість зірок трохи більше 22.000. Тільки уявіть собі, лідер — Bootstrap популярніший за свого переслідувача більше ніж в 4 рази!

Переваги Bootstrap:

 • Швидкість роботи – створення макетів Bootstrap займає менше часу завдяки великому набору готових до використання елементів.
 • Гнучкість – додавання нових елементів не порушує загальну структуру завдяки динамічно змінюючої сітці.
 • Легка змінюваність – редагування стилів досягається за рахунок додавання нових CSS правил, які перевизначають існуючі. При цьому, вам не потрібно використовувати атрибути типу !important.
 • Велика кількість шаблонів – шаблони у Bootstrap дозволяють вам змінювати вже модифіковані елементи під ваші потреби. Багато розробників пропонують використовувати власні шаблони.
 • Величезне співтовариство прихильників/розробників.
 • Широкий спектр застосування – Bootstrap використовується для створення майже для будь-якої CMS: Magento, Joomla, WordPress або будь-якої іншої, включаючи односторінкові лендінги.
 • Чудова офіційна документація.

Начинка Bootstrap

Bootstrap складається з великої кількості готових компонентів, якими користуються майже всі фронтенд розробники. Слід тут зазначити, що Bootstrap — це, так би мовити, набір з трьох фреймворків: CSS/HTML, JS компоненти:

 • Сітка — є базовою вимогою для гарного макета. Сітка — це потужний інструмент для розташування блочного контенту і вкладених елементів.
 • Типографіка — дозволяє форматувати параметри шрифту: абзаци, цитати, заголовки, підзаголовки, різні розміри тексту, вставки коду і т. д.
 • Сповіщення (алерти) — будь-яке сповіщення може бути представлено у 4 стандартних форматах: позитивний, інформаційний, попереджувальний, негативний.
 • Переходам у Bootstrap приділено особливу увагу: Фреймворк містить дизайни для вкладок (табів), посторінкової навігації (пагінація), бічних меню, «хлібних крихт», основного меню, панелі інструментів (тулбара) і т. д.
 • Форми — текстові поля і блоки (textarea), кнопки, мітки (label), радіокнопки, чекбокси, випадаючі списки — для всіх цих елементів в Bootstrap вже є підготовлені стилі.
 • Кнопки — тут все просто. Щоб створити кнопку, потрібно вказати потрібний набір класів.
 • Компоненти JavaScript — в додаток до стилів в Bootstrap є правила поведінки для модальних вікон, слайдерів, тултипів, табів та інших інтерактивних елементів на сторінці.

Вражає, чи не правда? А найприємніше те, що якщо вам, вашому конкретному проекті, не потрібні, наприклад, форми, модальні вікна, таби або ще щось, то ви просто можете не включати їх в код фреймворка. Таким чином, проблема невикористаного коду зводиться до мінімуму.

Також варто відзначити, що завдяки популярності Bootstrap для нього розробили безліч різних доповнень, які дозволяють розширити можливості фреймворка, спростити роботу з ним, створювати на ньому все більш нестандартні сайти. Наприклад, є доповнення для створення «двосторонніх» блоків-карток, є компонент, що дозволяє створити головне меню навігації практично будь-якої складності, є компонент для простого створення рейтингу. І подібних компонентів сотні, якщо не тисячі! І кожен з них ви з легкістю можете підключити до свого проекту і використовувати.

Висновок

Фреймворки покликані спростити життя досвідченим розробникам і допомогти новачкам почати розробляти дійсно гідні сайти. фреймворки призначені для прискорення процесу розробки сайту. З використанням фреймворків зменшується час на виправлення помилок і досягнення кросбраузерності. Все це робить процес розробки сайтів більш швидким і приємним.

Фреймворк Bootstrap — найпопулярніший на сьогоднішній день фреймворк. Це дає йому деякі додаткові переваги: величезне співтовариство розробників, велика кількість ресурсів для Bootstrap. Це і готові шаблони, які можна брати і правити під потреби свого проекту. Це і велика кількість додатків для Bootstrap, написаних розробниками.

Bootstrap особливо популярний серед тих, хто займається створенням так званих «лендінгів» (посадкових/цільових сторінок). З використанням Bootstrap і готових шаблонів для нього, процес створення «лендінга» стає дуже зручним і може займати всього кілька годин.