Назад

Використання css фреймворку Bootstrap для адаптивної верстки

html code

Джерело фото: https://goo.su/j5Rlw

Від автора: CSS фреймворки багато в чому спрощують завдання верстки сайтів, тому що дозволяють не писати стилі елементів самостійно, а вибирати з вже існуючих. Давайте розглянемо їх переваги.

Фреймворки у верстці

Сьогодні способів верстки сайту існує набагато більше, ніж раніше. Стандартний метод полягає в тому, щоб самостійно прописувати всі властивості елементів. Таким чином, можна відтворити будь-який дизайн. Єдиний недолік, це тривалість розробки. Для реалізації деяких шаблонів тільки у файлах стилів потрібно написати тисячі рядків коду і якщо все це робити самостійно, то це займе дуже багато часу.

Bootstrap

CSS фреймворк Bootstrap дозволяє дуже сильно заощадити час на розробку, тому що ви витрачаєте час тільки на роботу з html і прописування потрібних класів, а також на вивчення самого фреймворка. Відповідно, ті, хто знає Bootstrap дуже добре, можуть зробити шаблон в 3-5 разів швидше звичайного. І плюси фреймворку не обмежуються тільки швидкістю розробки.

Ймовірно, ви розумієте, що сьогодні величезну роль відіграє адаптивність, тобто вміння шаблону змінюватися під різні екрани. Це зручно як для користувачів, які переглядають ваш ресурс, так і для пошукових машин, які з недавніх пір ставлять адаптивні сайти вище в пошуку.

Відповідно, сьогодні практично відпав попит на фіксовані шаблони, всі переходять на адаптивні, а щоб їх навчитись робити, потрібно вручну писати медіа-запити. Якщо ж використовувати Bootstrap, то реалізувати адаптивність легше завдяки вбудованим можливостям фреймворка. Те ж саме стосується і кросбраузерності, тобто однакового відображення сайту в різних браузерах.

На офіційному сайті Bootstrap ви можете його скачати, а також налаштувати під себе, вибравши тільки ті компоненти, які вам потрібні. Що ж, я хотів би згадати і про деякі мінуси цього інструменту, хоча в цілому вони не повинні вас лякати:

  • Великий розмір файлів. В css файлах фреймворку дуже багато коду, так що навіть його мініфікована версія буде важити не так вже й мало. Втім, на реальну швидкість сайту це сильно не вплине.
  • Також я хотів би згадати, що з допомогою Bootstrap навряд чи вийде зробити абсолютно будь-який шаблон і відтворити будь-який дизайн. Справа в тому, що Bootstrap це набір готових стилів і компонентів. І це не мінус, це просто необхідність.
  • Відповідно, якщо вам потрібно щось дійсно супер унікальне, то, швидше за все, доведеться переписувати Bootstrap, додавати в нього щось нове і змінювати існуюче. Це теж має право на життя, але іноді легше буде зробити з нуля, особливо в екзотичних випадках.

Тут я згадаю ще один явний плюс – відкритість коду. Ви можете переписати Bootstrap під свої потреби і ніхто вам нічого не скаже.

Як навчитися верстати за допомогою Bootstrap

Як ви розумієте, цей інструмент для верстки пропонує досить багато переваг, тому він і є найпопулярнішим і багато веб-розробників сьогодні його використовують. Якщо ви займаєтеся версткою, то теж повинні бути зацікавлені в його використанні. Подивіться вакансії по верстці сайтів, і ви виявите, що чи не в кожній другій потрібні знання Bootstrap.

Необхідно щоб були хоча б базові знання HTML і CSS, і при належній старанності ви зможете легко навчитися працювати з фреймворком.

Я можу з упевненістю сказати, що Bootstrap є найкращим css фремворком на даний момент, і ймовірно, ще довго буде залишатися таким. Також він є найпопулярнішим.

Як відбувається робота

По суті, вам всього лише потрібно знати назви стильових класів, в яких містяться потрібні правила для ваших елементів. Наприклад, якщо вам потрібно зробити блок плаваючим і притиснути до правого краю, то використовуйте клас pull-right, який потрібно прописати потрібному елементу. У фреймворку є купа готових стилів для кольору, позиції, поведінки на сторінці і т. д.

Практично єдине, що вам доведеться вказувати самим, це розміри різних блоків. Для цього вам потрібно буде створити окремий css-файл, в який писати відповідні стилі. Але я вже наперед можу сказати, що їх буде небагато. У бутстрапі є навіть набори стилів, які відповідають за колір елемента. Звичайно, їх не дуже багато, але в цілому ви можете ними користуватися, або ж додати свої. Я вже говорив, що код повністю відкритий для редагування, так що отримавши фреймворк ви можете вирізати з нього зайве, або навпаки, додати купу свого – ніхто вам нічого не скаже.

З допомогою бутстрапа ви економите масу часу на розробку, тому користуватися ним дуже мудро, якщо ви створюєте прості за дизайном веб-ресурси, і вникнути в роботу з ним дуже легко, тому беріться за його вивчення, якщо відчуваєте, що подібний інструмент вам потрібний в роботі. По суті, Bootstrap створений як css фреймворк для адаптивної та кросбраузерної верстки, що дуже актуально в наші дні. Користуйтеся його перевагами :)