Назад

Що таке CSS?

html code

Джерело фото: https://miro.medium.com/max/1400/1*FHZl62cPzEMlMMEgGqbY3g.jpeg

Що таке CSS? Чи вистачить мені вивчити лише CSS для розробки веб-сайтів?

CSS (каскадні таблиці стилів) - це одна з мов для веб-розробки, але робота з нею не зовсім те саме, що програмування, адже у CSS відсутні функції, цикли та інші елементи, які притаманні мовам програмуванням, наприклад, PHP або C++. Математика обмежується однією функцією. Лише недавно стало можливо використовувати змінні. Також майже відсутнє поняття кібербезпеки. Каскадні таблиці стилів ближчі до живопису, ніж мови програмування. За допомогою CSS ви можете робити все, що подобається. Каскадні таблиці стилів не будуть навантажувати вас якимись помилками або збоями у компіляції.

Як ви розумієте, що зайшли на гарний веб-сайт? Це відчуття відбувається практично миттєво, з першого погляду. Адже такі сайти привертають вашу увагу своїм інтерфейсом — чудово виглядають, а крім цього вони інтерактивні. Відразу видно, що таку сторінку створював професіонал CSS, адже саме каскадні таблиці стилів (CSS) відповідають за все наповнення та оформлення сайту - від розташування елементів до невловимих штрихів. Щоб стати професіоналом CSS, доведеться розібратися в принципах CSS, навчитися втілювати у життя ідеї дизайнерів та не забувати про такі важливі «дрібниці», як красиво підібраний шрифт, плавні переходи та збалансована графіка.

Правила CSS вивчити зовсім нескладно. Ви створюєте селектор, щоб порівняти елементи, потім пишете пари «ключ:значення», що форматують ці елементи. Навіть початківцям розробникам не складе великих зусиль зрозуміти основний синтаксис.

На шляху до того, щоб стати професіоналом CSS, ви повинні вивчити все, на що здатні каскадні таблиці стилів. Чим більше ви знаєте, тим краще. Чим більше тренуєтесь, тим легше отримаєте ідеальне компонування та відстані між блоками. Чим більше читаєте, тим впевненіше почуватиметеся під час створення будь-якого дизайну. Дійсно, хороші розробники CSS не обмежуються єдиним дизайном. Кожна робота може стати важкою головоломкою, яку потрібно вирішити. Досвідчені розробники CSS мають повний та широкий спектр знань про те, на що здатні каскадні таблиці стилів.

Каскадні таблиці стилів розробляються вже кілька десятиліть. Ви можете робити все, що захочете, поки CSS робить те, що ви хочете. Немає жодних жорстких правил. Але, оскільки ви не обмежені строгими рамками, ви повинні бути дуже обережними. Найдрібніші зміни можуть мати великі наслідки. Каскадні таблиці стилів здатні ставати громіздкими.

Щоб стати професіоналом, потрібно вивчати всі особливості CSS, глибоко поринути в саму мову, зрозуміти, на що здатні каскадні таблиці стилів. Маючи знання у веб-розмітці HTML та каскадних стилях CSS, ви зможете створювати Landing Page – односторінкові статичні веб-сайти візитки, редагувати та змінювати шаблони майже всіх систем управління веб-сайтів.