Назад

Як уникнути помилок у вашому профілі на GitHub?

html code

Джерело фото: https://goo.su/OUNWtoi

За останні тижні до мене звернулися одразу кілька розробників, які перебувають у пошуках своєї першої роботи. Вони просили перевірити їх резюме та портфоліо, а також порадити, як можна покращити їхні профілі на GitHub. Основні проблеми, виявлені мною, зустрічалися в більшості профілів, які я проглядала. Тому я вирішила написати цю статтю з порадами про те, як програмісту створити цікавий GitHub-профіль.

Реальність така, що ринок праці для розробників-початківців дуже конкурентний, і конкуренція постійно зростає за рахунок старанної роботи все нових курсів з програмування, які щомісяця поповнюють армію новачків. Я думаю, що в таких умовах час, витрачений на створення унікального, інформативного профілю, буде витрачено недаремно.


Помилка №1.
Включення до свого GitHub-профілю всіх створених вами проектів

Думаю, люди так чинять із переконання, що чим більше проектів вони створили, тим більше компетентними та різнобічними здадуться роботодавцям. Однак, розміщення в профілі на GitHub всіх створених проектів має зворотній ефект: кандидат здається ненадійним та несфокусованим. Тому програми для свого профілю потрібно прискіпливо відбирати. Керуйтеся такими критеріями:

  • Проекти, розміщені у вашому профілі, повинні демонструвати ваше зростання як розробника. Для цього можна включити дві версії одного проекту: перший міститиме код, написаний в період вашого учнівства, а друга версія проекту міститиме код з усіма поліпшеннями та проведеним рефакторингом. У README покращеної версії розкажіть, які зміни ви внесли та чому.

  • Проекти повинні демонструвати результати вашої боротьби з труднощами, з якими ви стикалися під час навчання. Включіть до вашого профілю проекти, які вам було важко створювати, і задокументуйте труднощі, які ви подолали, у файлах README. Ці проекти стануть чудовою темою для обговорення на співбесідах.

  • Проекти у профілі повинні показувати ваше вміння комбінувати різні функції та змушувати їх злагоджено працювати разом. У портфоліо розробників-початківців часто можна побачити додатки, кожен з яких показує реалізацію якогось конкретного функціоналу. Наприклад, в одному проекті реалізовано автентифікацію, в іншому — чат між користувачами. Я раджу включити до свого профілю проект, де реалізовані та злагоджено працюють різні функції. Це буде більше схоже на ті проекти, з якими вам доведеться мати справу на майбутній роботі.

  • Проекти у профілі повинні показувати вашу захопленість та інтерес до розробки. Це дозволить вам виглядати впевнено та захоплено, коли обговорюватимете свої проекти на співбесіді. Якщо проект не викликає у вас бажання його обговорювати, не включайте його у свій профіль, наскільки б складним технічно він не був.

Джерело: https://goo.su/cKgmdP

Помилка №2.
Порожні, дефолтні або мізерні README-файли

Коли хтось заходить у ваш GitHub-репозиторій, він бачить назву проекту та стовпець папок. Більшість прогортає вниз до розділу README, і найчастіше лише для того, щоб знайти там порожній файл або дефолтний README-текст від GitHub. Всі ці люди можуть ніколи і не дізнатися, який приголомшливий код ховається в цих папках, а все тому, що ваш README-файл справив несприятливе враження.

Якщо ви знаходитесь у пошуках роботи, ви зацікавлені в тому, щоб зробити процес знайомства з вами якомога простішим. Ваші README-файли - це ваша можливість розповісти історію, яка вразить ейчара і змусить його захотіти познайомитися з вами ближче. Я вважаю, що README-файл для кожного проекту, розміщеного вами на GitHub, має містити такі пункти:

  • Причини створення проекту. Тут не потрібно нічого надприродного, ніхто не чекає, що ви збиралися врятувати світ за допомогою свого проекту. Це має бути просте пояснення того, чому ви вирішили витратити якийсь час саме на цей проект. Можливо ви хотіли вивчити нову бібліотеку. Або створити спеціальний додаток на цікаву тему.

  • Список функцій проекту. Просто маркований список того, з чого складається ваш проект.

  • Виниклі проблеми та реалізовані рішення. Тут ми повертаємося до питання якості проектів, що розміщуються у профілі. Я впевнена, що якщо при створенні проекту ви не стикалися з жодними труднощами або взагалі робили все за туторіалом, то такий проект не слід включати до свого профілю. Там повинні бути тільки ті проекти, створення яких зажадало зусиль і які показують вашу стійкість у боротьбі з труднощами. А всі ці труднощі мають бути описані в README (але не надто докладно, не треба писати роман).

  • Інструкції з локального розгортання проекту. Найчастіше менеджери за наймом такого не роблять, але є окремі ентузіасти, які можуть захотіти розгорнути проект кандидата локально, спробувати зламати його і на основі цього скласти питання для співбесіди. Тому я рекомендую описати прості кроки для відтворення вашої програми у локальному середовищі. Обов'язково вкажіть обмеження щодо браузерів або щось подібного.

Джерело: https://goo.su/un0mERX

Помилка №3.
Додання проектів, не доступних онлайн

Як я вже сказала, досить мало менеджерів спробують розгорнути ваш проект локально. Але більшість із них хотіли б «помацати» ваш проект та протестувати його функціонал. Нерозгорнуті проекти це друзі-товариші ненаписаних README. Не показуючи свій проект на GitHub Pages, ви знову-таки втрачаєте можливість зацікавити менеджера та продемонструвати свої навички. Тому, будь ласка, розгортайте все, що викладаєте на вашому GitHub.

«Але що, якщо мій проект головним чином стосується бекенда?» Не проблема! Реалізуйте найменший фронтенд, розгорніть проект і поясніть у README, де в цьому проекті ви фокусувалися виключно на бекенді, а його фронтенд не призначений для демонстрації ваших навичок і служить лише для доступу до функціонала бекенда.

Як щодо незакінчених чи занедбаних проектів?

Декілька розробників, чиї профілі я переглядала, були не згодні з моєю порадою розміщувати на GitHub тільки високоякісні проекти. «Але я зараз працюю над кількома проектами і вони ще не закінчені! Де ж мені їх розміщувати?» Ну, є кілька способів відокремити ваші завершені проекти, готових до показу, від тих, над якими ви ще працюєте.

  • Закріпіть ваші проекти, готові до показу у вашому GitHub-профілі. Клацніть "Customize Your Pins" під "Popular Repositories", потім виберіть до 6 проектів, які мають відображатися. Будь-яка людина, яка потрапила на вашу сторінку, першими побачить саме ці проекти.

  • Позначка для незакінчених проектів. Додайте позначку "In Progress" або іншу позначку до незавершених проектів. При такому підході ви покажете, які проекти все ще в процесі роботи (і, отже, повинні ігноруватися або переглядатися, але з поправками на їхню незавершеність).

Підсумок

Ваш вибір проектів для профілю повинен відображати історію, яку ви хочете розповісти, та показувати навички розробника, які ви хотіли б продемонструвати (причому вони не повинні нагадувати універсальний швейцарський ніж). Ваша мета – переконати менеджера з найму, що ви – цінне придбання для їхньої команди розробників. Тому вибирайте проекти, які доводять вашу здатність ефективно знаходити та впроваджувати технічні рішення, а також ваше вміння працювати самостійно та мотивовано.