Назад

Допоміжні інструменти для роботи з GitHub

html code

Джерело фото: https://goo.su/tipUIC

Я працюю в компанії Thinkific із двома десятками інших розробників. Займаємось ми різними кодовими базами. GitHub – частина нашого набору інструментів. У цій статті я вирішив поділитися своїм списком розширень для браузера Chrome та сторонніх програм для покращення роботи з GitHub. Всі ці речі допомагають мені як окремому контрибутору залишатися продуктивним, а як ревьюєру і тимліду — ще й організованим.

Розширення Chrome

★ Refined GitHub 🔗

Джерело: https://goo.su/FUiqX9

Це розширення від Синдре Сорхуса дуже покращує інтерфейс користувача GitHub. Багато із запропонованих ним удосконалень згодом стали частиною самого продукту. Нерідко буває, що хтось із колег підходить до мого столу і розповідає, що GitHub вніс якісь корисні зміни до свого UI. Насправді так само часто виявляється, що джерело цих поліпшень — Refined GitHub.


★ Better Pull Request for GitHub 🔗

Джерело: https://goo.su/77UbpJt

Це розширення представляє файли проекту у вигляді деревоподібної структури. Досить корисно в ситуаціях, коли у вас великий пул-реквест і вам потрібно постійно переміщатися в проекті, щоб зрозуміти, що до чого.


★ GitHub Hovercard 🔗

Джерело: https://goo.su/bATci2

Це розширення виводить інформацію про користувача, проект, проблему або коментар. Класний UI-функціонал, як у Facebook. Розширення працює і для приватних репозиторіїв, якщо ви маєте валідний токен для отримання інформації від сервісу.


★ GitHub Repository Size 🔗

Джерело: https://goo.su/Z3Ps

Розширення автоматично додає інформацію про розмір репозиторію та окремі файли.


★ File Icon for GitHub and GitLab 🔗

Джерело: https://goo.su/JXW5I0

Це розширення додає значки до файлів репозиторію - зручно для навігації.


Інтегровані сервіси

★ Pull Panda 🔗

Джерело: https://goo.su/vZCG

Кілька місяців тому GitHub придбав стартап Pull Panda. Тепер сервісами останнього можуть безкоштовно користуватися усі користувачі GitHub. Сервіс Pull Reminders дозволяє пов'язати список GitHub-користувачів зі списком Slack-користувачів. Таким чином, коли виникне необхідність перевірити код колеги, ви отримаєте повідомлення про це в Slack. Pull Panda повідомить вам навіть про git-конфлікти (з цим функціоналом у мене складні стосунки любові та ненависті). Також Pull Panda виявляє слабкі місця у ваших робочих процесах, показує, хто частіше за інших у команді відправляє та перевіряє код, і навіть автоматично призначає перевіряючих для пул-реквестів.


MacOS-програми

★ Gitify 🔗

Джерело: https://goo.su/AJnSHa

Gitify "живе" в панелі меню вашого Mac. Суть програми проста: якщо зелена іконка, ви отримали сповіщення! Варто згадати, що ця програма має відкритий вихідний код (створено на базі Electron, якщо вам цікаво).


★ Quests 🔗

Джерело: https://goo.su/i70Ir

Програма Quests схожа на Gitify, але має важливу відмінність: вона підтримує і GitLab.


★ DevHub 🔗

Джерело: https://goo.su/GmBRUzw

DevHub це кросплатформна програма (iOS, Android, macOS, Windows, Linux), схожа на TweetDeck, тільки для GitHub. Я не великий аматор багатоколонних додатків, таких як TweetDeck, але варто згадати, що ця програма також запускається в меню панелі, як Gitify або Quest.


IOS-додатки

★ Githawk 🔗

Джерело: https://goo.su/gGMsy

Githawk це мій улюблений iOS-додаток для GitHub. Він дружнім чином складає списки пул-реквестів. Особливо мені подобається, що за його допомогою я можу бачити, які файли зачіпає пул-реквест, і там вести обговорення. Якщо вам буває потрібно переглянути пул-реквест, коли ви не за комп'ютером, ця програма для вас!


★ GitHub for Mobile 🔗

Джерело: https://github.com/mobile

На момент написання цієї статті GitHub пропонує бета-версії iOS- та Android-додатки. Я спробував скористатися ним кілька днів на своєму iPhone X та iPad Mini, і можу сказати, що перше враження від додатка дуже позитивне. Він красиво виглядає і надає весь основний функціонал, на який ви можете очікувати від мобільного додатка.