Назад

Гід для новачка: JavaScript

html code

Джерело фото: https://goo.su/ZXfPed

Введення в мову програмування, яка впливає практично на кожну дію, здійснювану вами у Інтернеті.

JavaScript необхідний для будь-яких дій, які ви робите, знаходячись у Інтернеті. Неважливо, чи ви надаєте інформацію про кредитну карту, шукаєте відео на YouTube, прослуховуєте музику або листуєтесь у соцмережах. Все це забезпечує джаваскріпт, мова, яку використовують, аби зробити веб-сторінки інтерактивними – і, напевне, тому, це робить її найпопулярнішою мовою програмування у світі.

Розробники використовують JavaScript для створення багатьох функцій, як для користувацького інтерфейсу (UI), так і для складних ефектів, включаючи:

  • 1. Інтерфейси, слайдери зображень
  • 2. Стрічку новин, яка оновлює інформацію під час прокручування
  • 3. Можливість надавати інформацію, наприклад, в Google документах, опитуваннях, або при веденні онлайн-платежів.

Такі функції є частиною фронт-енд коду сайту, який відповідає за те, що бачать та з чим взаємодіють користувачі на екранах. Фронт-енд код JavaScript є неподільною частиною браузера користувача, де він починає взаємодіяти з кодом HTML, який є структурою сторінки, а також кодом CSS, який визначає, як і де розташовується елемент.

Але джаваскріпт використовують не тільки для фронтенду. Розробники можуть застосовувати його також для бек-енду, який знаходиться на серверах або спеціальних комп’ютерах, що керують сайтом.

JavaScript дозволяє розробникам виконувати безліч базових задач, що є загальними для мов програмування. Наприклад, умовно кажучи, розробник може вказати, що частина коду повинна виконуватись тільки при дотриманні визначеної умови. Уявіть, що ви створили веб-сторінку, яка відкривала б доступ до інформації про поточне місцезнаходження користувача, а потім показувала іконку поточної температури. Ви можете використати умовний оператор, щоб вказати, що за температури нижче нуля, на екрані повинна відображатися бурулька чи сніжинка.

Розробники JavaScript можуть писати свій код декількома способами. Один підхід, відомий як функціональне програмування, організовує код операторів JavaScript, які приймають значення, що містяться в даних, і потім повертають їх у вигляді результатів. Другий метод, відомий як об’єктно-орієнтовне програмування, групує значення і код в об’єкти.

Базове знайомство з JavaScript дає вам необхідну основу для створення додатку в React, Angular і Vue, і за допомогою таких бібліотек як jQuery. Фреймворки і бібліотеки – це заздалегідь написані набори коду JavaScript, які спрощують створення власних додатків. Використання фреймворка або бібліотеки може дозволити вам програмувати без необхідності написання кодів для деяких завдань самостійно. JavaScript-кодування без застосування фреймворків або бібліотек, відоме також як vanilla JavaScript, теж може бути джерелом налаштування вашого додатку, якщо усе працює не зовсім так, як ви очікували.

Що робить JavaScript унікальним? Передусім, три речі:

  • 1. Повна інтеграція з HTML / CSS
  • 2. Прості функції розроблені просто та зрозуміло
  • 3. Підтримка за замовчуванням усіма доступними браузерами

Javascript – єдина технологія, яка об’єднує всі три компоненти. Саме тому джаваскрипт такий всесвітньо популярний, особливо коли мова заходить про розробку інтерфейсу для браузера.