Назад

Коли застосовують Node.js?

html code

Джерело фото: https://goo.su/Ilk9T

ЩО ТАКЕ NODE.JS І КОЛИ ВІН ПОТРІБЕН

Node.js — програмне середовище виконання мови JavaScript або додаток на С ++, в якому можна запускати код ДжаваСкрипт замість браузера і працювати з ним. В основі Node.js движок V8 від Google. Він перетворює код javascript у двійковий, робить його з вузькоспеціалізованого (такого, що працює тільки в браузері), мовою загального призначення — таким, на якому можна писати програми для ПК і мобільних ОС. Node.js дозволяє javascript підключатися до різних пристроїв введення-виведення (камерам, мікрофону тощо), а ще до бібліотек на різних мовах програмування, розширюючи можливості програми.

Найчастіше Node.js застосовують як web сервер. Саме в цій ролі розкриваються переваги подієво-орієнтованої моделі, що не блокує введення / виведення архітектури. Вміння розподіляти ресурси сервера, в залежності від дії та бездіяльності, разом з вбудованою бібліотекою Libuv перетворює один потік javascript (час та ресурси на вирішення завдань) в нескінченний цикл, роблять Node унікальним рішенням.

Web-додаток, побудований з Node.js, буде легким, продуктивним і не вимогливим до ресурсів. Його серверна частина зможе обслуговувати величезну кількість звернень зі стабільною ефективністю.

5 ПРИЧИН ВИКОРИСТОВУВАТИ NODE.JS ДЛЯ СВОГО ПРОЄКТУ

Спільна робота

З Node.JS створюють RTA web-додатки. Такі програми реагують на дії користувачів в реальному часі. Будь-які внесені зміни буде видно всім, у кого є доступ, відразу після їх додавання. Приклад: web-додатки Google, де можна одночасно редагувати текстові файли, таблиці, презентації тощо.

Web-додатки для чого завгодно

Інтерактивні сайти та додатки з Node.JS це новинні стрічки, чати, призначені для користувача рейтинги, голосування та багато іншого. З його допомогою можна написати навіть нескладну гру, а ще Node зручний для створення API — інструментів для інтеграції різного софта, що розширює функції одного з них.

Без затримок та збоїв

Асинхронне програмування в основі Ноде ДжіСі означає, що ваш додаток буде вміти грамотно розподіляти ресурси. Навіть якщо до сервера одночасно приєднаються тисячі користувачів, він зможе розставити пріоритети та не змусить нікого чекати. Цим користуються такі лідери ринку як Paypal, LinkedIn, Medium тощо, зокрема, всі відомі пошукові системи.

З будь-якого пристрою

Node використовується для розробки кросплатформних додатків з синхронізацією. Всі дії користувачів синхронізуються звідки б вони не заходили — з програми на ПК, додатку на смартфоні / планшеті або браузері на будь-якому з цих пристроїв.

Швидко й ефективно

Бек і фронтенд вашого web-додатку будуть написані однією мовою, що помітно збільшує швидкість розробки, а також чистоту та читабельність коду. Як javascript, так й node js, не нові технології та знайти досвідчених програмістів та перевірені рішення навіть для складних завдань, набагато легше, ніж у багатьох інших випадках.

ЧОМУ РОЗРОБНИКИ ВИБИРАЮТЬ NODE.JS

✓ Тому що знають мову

З Node.JS на JavaScript можна робити все те ж, що на інших скриптових мовах, як Python. До появи Node застосування ДжаваСкрипт обмежувалося браузерним середовищем, а мовою користувалися тільки для створення сайтів. Тепер на ньому можна писати повноцінні програми для браузера, ПК та мобільних платформ.

✓ Тому що отримують доступ до інструментів

У Node.js є масштабна вбудована бібліотека, можливості якої постійно збільшуються. У розробників буде доступ до бібліотеки Libuv, найбільшому пакетного менеджера npm та багатьом іншим інструментам. Над збільшенням доступних бібліотек і модулів працює величезне ком'юніті та будь-який розробник може додати свій, якщо вирішене їм завдання ще ніхто не вирішив цим же способом. Вільний доступ до NPM прискорює розробку і зменшує кількість помилок. З 2015 року NodeJS офіційно підтримується Фондом, що створили IBM, Microsoft, PayPal, SAP та інші компанії, що активно використовують технологію. Це значно збільшило стабільність, ефективність і безпеку доступних рішень.

✓ Тому що Node.js ефективно вирішує бізнес-завдання

Додатки в реальному часі оброблені тисячі та мільйони запитів від користувачів, а це все, від e-commerce проєктів до соціальних мереж, найпростіше будувати саме з асинхронним Node. Його архітектура дозволяє серверній частині працювати в безперервному циклі Event Loop, не обмежуючи масштабування і роблячи обслуговування зручним. Потоки в Node оптимізують споживання пам'яті, навіть якщо доводиться обробляти величезні обсяги даних, зокрема, зображення та відео, все це все ще в режимі реального часу.

✓ Тому що проєкти легко масштабувати та оновлювати

Додатки з мікросервісною архітектурою складаються з безлічі незалежних модулів. Розробники можуть виправляти помилки, проводити тести, оновлювати або розширювати функціональність в одному місці, не зачіпаючи всю систему. Це знижує витрати на розвиток та підтримку web-додатків.

ВИСНОВОК

NodeJS зробить ваш web-додаток дійсно швидким, легким і продуктивним. Використання javascript в серверній і клієнтській частинах прискорить розробку, а також гарантує масштабованість і легку підтримку проєкту. Додатки для спільної роботи, чати та голосування, інформаційні портали та багато іншого на базі цієї програмної платформи працюють стабільно та ефективно. Якщо ви хочете створити складний, високонавантажений додаток, що працює з великими обсягами даних в реальному часі та розширювати його можливості без втрати продуктивності — Node.js для вас.