Назад

Чому варто вивчати Node.js?

html code

Джерело фото: https://goo.su/kBxwB

Node.JS – це програмна платформа, що робить JavaScript мовою загального призначення. Її також називають середовищем виконання JS. Вона вміє зв’язуватися з зовнішніми бібліотеками, викликати команди з коду та виконувати роль вебсервера.

Особливості платформи

На сьогодні Node по праву вважається однією з лідерських платформ для веброзробки, і більша частина вебінструментів, серверних та клієнтських, працюють саме з цим інструментом.

Одним з важливіших плюсів платформи є асинхронність, поєднана з дієвим підходом. На відміну від потокового, дієво орієнтоване програмування базується на певних зовнішніх процесах. Тобто реалізація програми залежить від дій користувача або мережевого пакета, що надійшов в програму, тощо. Таке рішення – це лайт-версія програмування інтерактивних додатків, основаних на роботі з використанням вводу-виводу. Це можуть бути онлайн-чати або ігрові додатки, барвисті інтерактивні вебсервіси чи будь-які калькулятори, рейтинги, голосування тощо.

Крім цього, до переваг платформи можна віднести:

✓ простий та широко відомий JavaScript

✓ багата стандартна бібліотека, а особливо у нових версіях

✓ величезна кількість зовнішніх бібліотек та готових модулів

Для чого застосовують Node.JS

На відміну від звичного усім браузерного JavaScript, із використанням Node додаток може торкатися широкого ряду глобальних об’єктів типу document або window. У підсумку програма посилається до вінчестера та файлової системи юзера, а також до бібліотек та програмних рішень, що розташовані на комп’ютері, а це помітно урізноманітнює можливості взаємодії.

Ця платформа є найчастішим об’єктом реалізації та створення вебсервісів, що потребують інтенсивної взаємодії з великим обсягом різноманітної інформації з користувачами наприклад для функціоналу чатів, систем спільної діяльності, соцмереж тощо. Більшість програмних продуктів, створених на Node.JS, мають серверну та клієнтську частини.

Додаток може робити звернення із запитом до серверної бази даних, а під час періоду очікування відповід, обробляти будь-які інші запити. Таким чином, у той самий час обробляється велика кількість з’єднань, і кожне витрачає зовсім мало часових та інших ресурсів. Прискорений обмін інформацією з сервером пришвидшує роботу браузерного додатка.

Перспективність професії

На сьогоднішній день у мови JavaScript немає конкурентів у сфері frontend-розробки, адже вибір Node.JS для створення серверної частини дає безліч переваг. Node.JS-програміст – затребуваний IT- спеціаліст, і попит на такі кадри буде лише зростати.

У розробника-початківця є декілька сценаріїв розвитку кар’єри: робота в штаті, свій бізнес, переїзд в іншу країну. В професії можна розвиватися поетапно – почати з джуніора, оволодівати новими технологіями. За декілька років можна досягти рівня middle+ або senior-спеціаліста та претендувати на посаду технічного директора чи керівника відділу розробки в IT-компанії/банку. Якщо офісна робота не приваблює, то можна розглянути фріланс, наприклад зібрати команду і з часом відкрити власну фірму, а згодом IT-агентство, яке стане прибутковим бізнесом у сфері веброзробки. І ще один варіант – розвиток кар’єри за кордоном, при цьому з роботодавцями є можливість віддаленої співпраці.