Назад

5 поширених помилок при роботі з React та як їх уникнути

зображення
Джерело: http://surl.li/jbtub

React є однією з найпопулярніших бібліотек JavaScript для створення інтерфейсу користувача. Його архітектура, що базується на компонентах, і ефективний рендеринг роблять його “улюбленцем” серед розробників. Однак, як і будь-яка технологія, React має свої підводні камені. У цій статті ми розглянемо п'ять поширених помилок, яких допускаються розробники при роботі з React, і надамо поради з їх уникнення.

Помилка 1: Нерозуміння життєвого циклу компонента

Компоненти React мають життєвий цикл, що включає різні стадії, такі як монтування, оновлення та демонтування. Кожна стадія надає методи життєвого циклу, які дозволяють розробникам виконувати певні дії на конкретних етапах. Перша з поширених помилок полягає в недостатньому розумінні цього життєвого циклу та неправильному використанні цих методів.

Наприклад, розробник може помилково використати метод componentDidMount для асинхронного отримання даних, замість методу componentDidUpdate. Це може призвести до непотрібних викликів API і проблем з продуктивністю.

Щоб уникнути цієї помилки, приділіть час вивченню і усвідомленню життєвого циклу компонента React. Почитайте офіційну документацію і перегляньте уроки, що детально розглядають цю тему. Ознайомтесь з кожним методом життєвого циклу та його коректними випадками використання. Розуміння життєвого циклу допоможе вам писати більш ефективні і безпомилкові компоненти React.

Помилка 2: Безпосередня зміна стану

Стан в React є ключовим поняттям, яке дозволяє компонентам керувати та оновлювати свої дані. Однак, безпосередня зміна стану є поширеною помилкою, яка може призвести до непередбачуваної поведінки та складних проблем з налагодженням.

Наприклад, якщо розробник безпосередньо модифікує об'єкт стану за допомогою методів мутації, таких як push або splice, React не виявить зміни. Це може призвести до того, що не відбудеться оновлення рендеру компонента після зміни стану, що призведе до неузгодженості інтерфейсу користувача.

Щоб уникнути цієї помилки, завжди оновлюйте стан за допомогою методу setState, який вбудовано в React. Це забезпечує правильну обробку оновлення стану React і виклик необхідних інструментів рендера. Крім того, пам'ятайте, що стан React має бути незмінним. Замість безпосередньої зміни стану створюйте нові об'єкти або масиви на основі існуючого стану та оновлюйте їх відповідно.

Помилка 3: Неправильне використання рендеринга за умовою

Рендеринг за умовою є потужним засобом у React, що дозволяє компонентам відображати різний вміст на основі певних умов. Однак, неправильне використання умовного рендерингу може призвести до коду, який важко зрозуміти та підтримувати.

Одна з поширених помилок полягає в зайвому вкладенні тернарних операторів або використанні складних логічних виразів у JSX. Це може зробити код важким для читання та налагодження, особливо при збільшенні кількості умов.

Щоб уникнути цієї помилки, розгляньте інші підходи, такі як композиція компонентів або винесення логіки умовного рендерингу до окремих функцій. Це допоможе зберегти чистоту та читабельність вашого JSX. Крім того, розгляньте використання допоміжних функцій або бібліотек, таких як class names або class, для керування класами і стилями більш декларативним та підтримуваним способом.

Помилка 4: Неефективний рендеринг

Ефективний рендеринг є одним з головних переваг React, але його можна підірвати негативними практиками програмування. Рендеринг зайвих компонентів або виклик непотрібних ре-рендерів може негативно вплинути на продуктивність вашого React-застосунку.

Однією з поширених причин неефективного рендерингу є прив'язка обробників подій безпосередньо в методі render. Це призводить до створення нового екземпляра функції кожного разу при рендерингу компонента, що спричиняє непотрібні ре-рендери дочірніх компонентів.

Щоб оптимізувати продуктивність рендерингу, прив'язуйте обробники подій в конструкторі або використовуйте стрілкові функції, оскільки вони мають лексичну область видимості і не створюють нових екземплярів під час кожного рендерингу. Крім того, розгляньте використання вищого компонента React.memo або класу React.PureComponent для запобігання непотрібних ре-рендерів компонентів, які не змінилися.

Помилка 5: Неправильне використання ключів (keys)

У React ключі використовуються для того, щоб сам React міг ідентифікувати, які елементи в списку були змінені, додані або видалені. Однак, їхнє неправильне використання може призвести до дивних помилок та непередбачуваної поведінки.

Поширеною помилкою є використання індексів масиву як ключів під час рендерингу динамічних списків. Це може призвести до проблем, коли порядок елементів змінюється, що веде до некоректного рендерингу та можливої втрати даних.

Щоб ефективно використовувати ключі, переконайтеся, що кожен ключ є унікальним серед своїх сусідів. Якщо це можливо, використовуйте стійкі ідентифікатори, такі як унікальні ідентифікатори для ключів. Уникайте використання індексних номерів як ключів, особливо якщо список динамічно сортується або фільтрується. Забезпечуючи стійкі та унікальні ключі, ви дозволяєте React ефективно оновлювати компоненти та підтримувати правильний стан компонентів.

Висновок

У цій статті ми розглянули п'ять найпоширеніших помилок, які розробники роблять під час роботи з React та надали поради щодо того, як їх уникнути. Розуміння життєвого циклу компонентів, уникнення безпосередньої зміни стану, правильне використання умовного рендерингу, оптимізація продуктивності рендерингу та використання ключів в списку є важливими аспектами розробки в React.

Щоб стати кваліфікованим розробником Реакт, постійно поглиблюйте свої знання, читаючи офіційну документацію React, переглядайте онлайн-уроки та курси і взаємодійте з активною спільнотою React. Пам'ятайте, уникання цих поширених помилок допоможе створювати більш ефективні, легко підтримувані та безпомилкові застосунки на React.

Часті запитання:

П: Що таке React?

В: React - це бібліотека JavaScript для створення інтерфейсу користувача. Вона дозволяє розробникам створювати повторно використовувані компоненти і ефективно оновлювати їх при зміні стану застосунку.

П: Як уникнути помилок при розробці на React?

В: Щоб уникнути помилок при розробці на React, ознайомтесь з життєвим циклом компонентів React, використовуйте належні техніки управління станом, обережно використовуйте рендеринг за умовою, оптимізуйте продуктивність рендерингу та уважно користуйтесь ключами в списках.

П: Можете навести ще приклади помилок у розробці на React?

В: Звичайно! Ось кілька інших прикладів поширених помилок при розробці на React:

  • 1. Неправильне використання асинхронних операцій, що може призвести до гонок або витоків пам'яті.

  • 2. Надмірне використання глобальних рішень управління станом, таких як Redux, коли місцевий стан був би достатнім.

  • 3. Невикористання PropTypes або TypeScript для забезпечення відповідного типу пропсів компонента.

  • 4. Незабезпечення обробки стану помилок або крайових випадків у логіці компонента.

  • 5. Відсутність оптимізації продуктивності для великих списків за допомогою таких технік, як віртуалізації.

П: Які ресурси для вивчення найкращих практик у розробці на React?

В: Основні ресурси для вивчення найкращих практик у розробці на React включають офіційну документацію React, онлайн-уроки і курси, форуми спільнот, такі як Stack Overflow та Reddit, а також блоги та розсилки, присвячені React.

П: Чи можливо виправити помилки React після розгортання?

В: Так, можна виправити помилки React після розгортання, випустивши оновлення або патчі для вашого застосунку. Проте найкраще виявити та виправити помилки на етапі розробки та тестування, щоб зменшити їх вплив на користувачів.