Назад

Освоєння декларативної розробки в React: уникнення пасток імперативного стилю

зображення
Джерело: http://surl.li/hkkou

Ця стаття досліджує концепцію декларативної розробки в React та акцентує увагу на поширених пастках, пов'язаних з написанням коду в імперативному стилі в компонентах React. Вона надає переконливі аргументи та приклади, щоб допомогти розробникам зрозуміти важливість використання декларативної природи React і уникнення потенційних помилок. Дотримуючись найкращих практик та використовуючи віртуальний DOM та управління станом React, розробники можуть створювати більш ефективні, та додатки React які легко підтримувати та масштабувати.

React - це в основному декларативна JavaScript-бібліотека для створення інтерфейсу користувача (UI - user interface). Вона дозволяє розробникам описувати бажаний стан і структуру UI за допомогою компонентів, пропсів(властивостей) та JSX, і React дбає про ефективне оновлення та відображення UI на основі змін цього стану.

Однак розробники можуть ненавмисно написати код в імперативному стилі в компонентах React, що може призвести до потенційних помилок або не оптимальних рішень. Ось декілька прикладів того, як імперативний код може вкрастися в React і можливі проблеми, які він може спричинити:

1.Пряме змінення DOM:

Імперативний стиль коду іноді передбачає пряме змінення DOM, обходячи віртуальний DOM React та процес примирення (reconciliation process). Це може призвести до невідповідностей і конфліктів між React і ручними змінами DOM.

зображення

У цьому прикладі метод життєвого циклу componentDidMount безпосередньо маніпулює властивістю стилю елемента DOM, що не рекомендується в React. Замість цього краще використовувати стан React або пропси для контролю зовнішнього вигляду компонента.

2. Імперативні обробники подій:

React просуває декларативне оброблення подій через пропси та синтетичні об'єкти подій. Однак розробники можуть помилково написати імперативні обробники подій, які не повністю використовують можливості React.

зображення

У цьому прикладі метод handleClick безпосередньо змінює текстовий контент кнопки замість оновлення стану React. Цей підхід обходить механізм повторного відображення React, що потенційно може призвести до невідповідностей UI та ускладнює розуміння стану компонента.

3. Неоптимізований рендерінг в циклах:

Розробники можуть ненавмисно написати код, який викликає зайвий рендеринг в циклах, що призводить до зниження продуктивності та потенційних помилок.

зображення

У цьому прикладі метод renderList ітерує по масиву, щоб імперативно створити список елементів JSX. Однак React віддає перевагу декларативному підходу з використанням функції map для ефективного створення нового масиву елементів JSX.

Щоб уникнути цих проблем та дотримуватися декларативної природи React, розробники повинні зосередитися на використанні підходу на основі компонентів React, управлінні станом та пропсів для опису бажаного UI та поведінки. Використовуючи віртуальний DOM та процес примирення React ефективно, розробники можуть досягти створення ефективних додатків React, які легко обслуговувати.