Назад

Що таке Реакт?

html code

Джерело фото: https://goo.su/KNltA5Y

React — JavaScript-бібліотека, яка застосовується для розробки UI (призначених для користувача інтерфейсів), та відповідає за те, як ваш web-додаток буде виглядати. У реакті відкритий вихідний код, створений корпорацією Facebook, яка активно його розвиває разом зі спільнотою. Зокрема, бібліотека використовується в React Native, технології для створення нативних та гібридних додатків для iOS та Android.

★ 3 ПРИЧИНИ ВИБРАТИ REACT ДЛЯ ВАШОГО WEB-ДОДАТКУ

✓ Красиво та зручно

React, як гнучка декларативна бібліотека, ніяк не обмежує вас у дизайні web-додатку. Якщо вам потрібно створити унікальний користувальницький інтерфейс, то реакт — найкращий вибір. Розробникам потрібно буде тільки описати, як кожна частина інтерфейсу виглядає в різних станах, а бібліотека буде міняти їх при отриманні потрібної команди.

✓ Швидко та продуктивно

React робить сайт не тільки красивим, але і продуктивним. За це відповідає віртуальний DOM, важлива перевага бібліотеки. З ним сайт набуває можливість оновлювати тільки ті частини сторінки, які потрібно змінити. У пам’яті web-додатки зберігається структура попередньої версії, що дає змогу порівняти її з новим станом інтерфейсу. Так само важливий рендеринг на стороні сервера. На практиці, швидкість завантаження компонентів вашого web-додатку не буде залежати від потужності того пристрою, на якому користувач його відкрив. До того ж Реакт підходить для деяких нестандартних завдань, крім перетворення HTML-коду в зображення в браузері. З його допомогою можна зображати динамічні графіки або зробити додаток ізоморфним — щоби сервер міг рендерити сторінки для первинного завантаження й користувач бачив контент, а не заставку «Завантаження».

✓ Добре для стартапу й не тільки

Реакт можна використовувати в web-додатках будь-якого масштабу, але саме в невеликих односторінкових додатках із перспективою росту він показує себе максимально добре. Зокрема, для стартапів його вибирають через легку окупність. До того ж сайти з React високо оцінюються пошуковими ботами Google. Їм, як і користувачам, подобається зручний інтерфейс і досвід, який він надає.

★ ЧОМУ РОЗРОБНИКИ ВИБИРАЮТЬ REACT?

⊳ JSX

JavaScript XML — розширений синтаксис, із яким працювати простіше, а знаходити помилки легше. Для розробників які знають JavaScript і HTML, а це легкі та популярні мови, об’єднання їх в JSX робить компоненти простими для розуміння, а отже, ніяких проблем із доопрацюванням, тестуванням і підтримкою.

⊳ Функціональне програмування

Код, написаний з React, просто тестувати та можна використовувати повторно. Декларативні подання (одностороння прив’язка даних) роблять його максимально передбачуваним, у порівнянні з іншими фреймворками, і зменшують кількість помилок під час налагодження. При цьому, розробники можуть створювати інкапсульовані компоненти з власним станом і об’єднувати їх у складні інтерфейси. Логіка ДжаваСкрипт не обмежена шаблонами - дає змогу легко передавати дані між компонентами з будь-якої частини програми.

⊳ Застосування

Творці реакта дають розробникам використовувати рівно стільки можливостей бібліотеки, скільки потрібно, і там, де це потрібно. React можна використовувати на сервері, наприклад з Node.js, але також і для розробки мобільних додатків з React Native. Крім того, можна просто додати кілька динамічних віджетів на HTML-сторінку, щоби зробити інтерфейс більш «живим» і сучасним. Якщо в майбутньому вам захочеться використовувати більше можливостей React, розширення його присутності не потребує багато часу й серйозних змін у коді сторінки.

ВИСНОВОК

React — найпопулярніша бібліотека Javascript. Опитування розробників Stack Overflow, статистика пошуку Google, GitHub, усе показує постійне зростання попиту на саму технологію й розробників. Гнучкий, легкий і продуктивний React використовується Facebook та багатьма іншими відомими компаніями від Netflix, де він адаптує контент під телевізори з невеликої продуктивності, до Instagram, де відповідає, навіть за геолокацію.