Назад

13 поширених помилок, які слід уникати під час розробки програм на React

зображення
Джерело: http://surl.li/htmck

React — популярна інтерфейсна бібліотека JavaScript, яку використовують багато розробників для створення динамічних та інтерактивних інтерфейсів користувача. Незважаючи на те, що React є потужним інструментом, можна легко допуститись типових помилок, які можуть уповільнити розробку або спричинити баги. У цій статті ми розглянемо 13 типових помилок, яких слід уникати під час розробки додатків на React.

01 Невикористання PureComponent або shouldComponentUpdate, React.memo

Використовуючи PureComponent або shouldComponentUpdate, React.memo можна значно покращити продуктивність вашого React-додатку, запобігаючи непотрібним повторним рендерингам. Обов’язково використовуйте їх, коли це доречно.

02 Неправильне використання стану (state)

Стан (state) є критично важливим аспектом React і дуже важливо використовувати його правильно. Обов’язково уникайте прямої зміни стану та використовуйте замість цього setState. Використання великого об’єкта стану може призвести до проблем із продуктивністю вашого React-додатку. Обов’язково розбийте стан на менші, більш керовані частини.

03 Невикористання модулів CSS або styled-components

Використання модулів CSS або styled-components може допомогти уникнути конфліктів CSS і підвищити зручність обслуговування вашого коду. Обов’язково використовуйте їх, коли це доречно.

04 Неправильне використання ключів

Ключі (keys) використовуються в React для визначення того, які компоненти змінилися, і вони є критично важливими для ефективного рендерингу. Обов’язково використовуйте ключі належним чином, щоб уникнути неочікуваної поведінки.

05 Неправильне використання обробників подій

Обробники подій (event handlers) використовуються в React для обробки взаємодії користувача, і дуже важливо використовувати їх правильно. Переконайтеся, що ви правильно прив’язуєте обробники подій і уникайте стрілочних функцій (arrow functions) у методах рендеру.

06 Невикористання PropTypes

PropTypes використовуються для перевірки пропів, переданих компоненту, і вони можуть допомогти виявити помилки на ранніх етапах розробки. Обов’язково використовуйте PropTypes, щоб уникнути неочікуваної поведінки вашого додатку.

07 Неправильне використання React Router

React Router використовується для навігації в React, і дуже важливо використовувати його правильно. Обов’язково використовуйте доречні компоненти та пропи для вашого use case.

08 Невикористання правильних методів життєвого циклу (lifecycle methods)

Методи життєвого циклу використовуються для керування життєвим циклом компонента в React, і дуже важливо використовувати доречні методи для вашого use case.

09 Неправильне використання рефів (refs)

Рефи використовуються для отримання посилання на компонент у React, і важливо використовувати їх правильно. Обов’язково уникайте використання рядкових рефів (string refs), замість цього використовуйте callback рефи.

10 Неоптимізовані зображення

Зображення можуть суттєво уповільнити ваш React-додаток, тому вкрай важливо оптимізувати їх для підвищення продуктивності. Обов’язково стискайте та змінюйте розмір зображень належним чином.

11 Невикористання React DevTools

React DevTools можуть допомогти вам налагодити та оптимізувати ваш React-додаток і дуже важливо їх використовувати. Обов’язково встановіть і використовуйте розширення React DevTools.

12 Невикористання корректної версії React

Використання застарілої версії React може призвести до неочікуваної поведінки та порушення безпеки. Обов’язково використовуйте останню стабільну версію React.

13 Уникання тестування React-додатку

Тестування має вирішальне значення для забезпечення якості та надійності вашого React-додатка. Обов’язково напишіть модульні та інтеграційні тести для свого додатка.

Висновок:

Розробка React-додатку може бути складною справою, але уникнення цих типових помилок може допомогти покращити продуктивність, зручність обслуговування та надійність вашої програми. Обов’язково дотримуйтесь найкращих практик і будьте в курсі останніх подій у React. Щасливого кодування!