Назад

Класові компоненти vs функціональні компоненти React: Повторне використання та модульність у найкращому вигляді

зображення
Джерело: http://surl.li/jbjrd

Ласкаво просимо до нашого комплексного посібника по компонентам React! У цьому блозі ми зануримося у світ компонентів React та обговоримо відмінності між класовими та функціональними компонентами. Ми розглянемо процес створення класових та функціональних компонентів за допомогою стрілкових функцій та функціонального ключового слова. Крім того, розглянемо найкращі практики експорту та імпорту компонентів і обговоримо типові помилки, яких варто уникати. Отже, давайте почнемо!

зображення
Джерело: http://surl.li/jbkjh

Класові компоненти та функціональні компоненти:

Розкриваючи відмінності в React, компоненти - це будівельні блоки інтерфейсу користувача. Вони дозволяють вам інкапсулювати частини інтерфейсу, які можна використовувати повторно, а також керувати логікою та рендерингом. Існує два основних типи компонентів: класові та функціональні. Давайте розберемося чим вони відрізняються.

Класові компоненти:

Компоненти класу - це класи JavaScript, які розширюють клас React.Component. Вони створюються з використанням синтаксису класів ES6 і надають більш просунуті можливості, такі як методи життєвого циклу та управління станами. Компоненти класу вимагають використання методу render() для повернення JSX.

Функціональні компоненти:

Функціональні компоненти - це функції JavaScript, які приймають реквізити як параметри і повертають JSX. Вони простіші та зрозуміліші у порівнянні з класовими компонентами. Функціональні компоненти були представлені в хуках React і стали перевагою завдяки своїй простоті та покращеній продуктивності.

Створення класового компонента:

Щоб створити компонент класу, виконайте наступні кроки:

Крок 1: Імпортуйте необхідний модуль React:

зображення

Крок 2: Визначте компонент класу:

зображення

Пояснення:

У цьому прикладі ми імпортуємо модуль React і визначаємо компонент класу MyComponent, який розширює клас React.Component. Метод render() повертає JSX-структуру, яка буде відрендерена в DOM. У нашому випадку це div, що містить елемент h1 з текстом "Hello, World!".

Створення функціонального компонента:

Функціональні компоненти можна створювати за допомогою стрілкових функцій або функціонального ключового слова. Давайте розглянемо обидва підходи на прикладах у реальному часі.

Створення функціонального компонента за допомогою стрілкової функції:

зображення

Пояснення:

У цьому прикладі ми використовуємо стрілкову функцію для визначення функціонального компонента з назвою MyFunctionalComponent. Тіло функції повертає структуру JSX, яку потрібно відрендерити.

Створення функціонального компонента за допомогою фукціонального ключового слова:

зображення

Пояснення:

У цьому прикладі ми визначаємо функціональний компонент з назвою MyFunctionalComponent за допомогою функціонального ключового слов. Тіло функції повертає JSX-структуру, подібно до прикладу стрілкової функції.

Експорт та імпорт компонентів:

Щоб зробити компоненти придатними для повторного використання та спільного використання в різних частинах вашого додатку, вам потрібно експортувати їх з відповідних файлів та імпортувати, де це необхідно.

Експорт компонента:

зображення

Імпорт компонента:

зображення

Щоб експортувати компонент, використовуйте синтаксис експорту за замовчуванням (export default), за яким слідує ім'я компонента. Щоб імпортувати компонент, використовуйте інструкцію import, за якою слідує ім'я компонента та шлях до його файлу.

Типові помилки, яких слід уникати:

 • 1. Змішування класових і функціональних компонентів в одному проекті може призвести до непослідовності та плутанини. Дотримуйтесь одного типу компонентів, щоб зберегти ясність коду.

 • 2. Нехтування правильним імпортом або експортом компонентів може призвести до помилок. Переконайтеся, що ви використовуєте правильний синтаксис і вказуєте правильні шляхи до файлів при імпорті та експорті компонентів.

Кращі практики для компонентів React:

 • 1. Вибирайте функціональні компоненти за замовчуванням, якщо вам не потрібні методи життєвого циклу або управління станами. Функціональні компоненти простіші, їх легше зрозуміти і вони працюють краще.

 • 2. Робіть компоненти невеликими і зосередженими на одній функції. Для кращого обслуговування розбивайте складні компоненти на менші, які можна використати багато разів.

 • 3. Використовуйте описові та змістовні імена для своїх компонентів, щоб покращити читабельність та розуміння коду.

 • 4. Застосовуйте propTypes або TypeScript для перевірки типів та валідації пропсів, щоб виявити помилки на ранній стадії розробки.

 • 5. Використовуйте функціональні компоненти з хуками React для керування локальними станами компонентів та побічними ефектами. Хуки спрощують управління станами та сприяють кращій організації коду.

Переваги функціональних компонентів React:

 • 1. Простота: Функціональні компоненти простіші та легші для розуміння, ніж класові. Вони мають просту структуру і сприяють більш декларативному стилю кодування.

 • 2. Можливість багаторазового використання: Функціональні компоненти придатні для багаторазового використання і можуть бути легко скомпоновані для побудови складних структур інтерфейсу користувача. Вони заохочують модульну та компонентну розробку.

 • 3. Продуктивність: Функціональні компоненти, як правило, більш продуктивні, ніж класові. Вони використовують хуки React, які оптимізують процес рендерингу та зменшують кількість непотрібних повторних рендерингів.

 • 4. Масштабованість: Функціональні компоненти з хуками пропонують кращий підхід до управління станами та побічними ефектами, що робить їх більш масштабованими для великих додатків. Хуки дозволяють інкапсулювати логіку та сприяють розділенню завдань.

 • 5. Тестування: Функціональні компоненти легше тестувати, оскільки вони зосереджені на чистих функціях і логіці. З хуками тестування стає простішим, оскільки логіка відокремлена від життєвого циклу компонента.

Недоліки функціональних компонентів React:

 • 1. Обмежені методи життєвого циклу: Функціональні компоненти з хуками забезпечують спрощений підхід до управління життєвим циклом, але вони мають більш обмежений набір методів життєвого циклу у порівнянні з класовими компонентами. Це може бути недоліком для певних випадків використання, які вимагають тонкого контролю над життєвим циклом компонента.

 • 2. Крива навчання: Хуки ввели нову парадигму в розробку React, а це означає, що розробникам потрібно вчитися і адаптуватися до нових концепцій. Може знадобитися час, щоб повністю зрозуміти нюанси хуків і те, як найкраще використовувати їх у різних сценаріях.

 • 3. Зворотна сумісність: Функціональні компоненти з хуками були представлені в React 16.8, а це означає, що старі кодові бази, які значною мірою покладаються на класові компоненти, можуть потребувати рефакторингу для включення нового функціонального підходу. Це може бути проблемою для проектів, які ще не перейшли на останню версію React.

 • 4. Підтримка спільноти: Хоча спільнота React широко використовує функціональні компоненти з хуками, все ще можуть існувати деякі бібліотеки або ресурси, які в основному побудовані на класових компонентах. Це означає, що розробникам може знадобитися адаптація або пошук альтернатив при використанні функціональних компонентів у певних контекстах.

 • 5. Узгодженість кодової бази: Якщо в проекті змішані функціональні та класові компоненти, це може призвести до непослідовності та плутанини. Важливо встановити та застосовувати послідовний підхід до розробки компонентів у проекті.

Варто зазначити, що згадані вище мінуси є специфічними для переходу від класових до функціональних компонентів з хуками. Загалом, функціональні компоненти з хуками вважаються рекомендованим підходом для нових React-проектів і мають багато переваг над класовими компонентами.

Висновок:

У цій статті ми розглянули відмінності між класовими та функціональними компонентами в React. Ми дізналися, як створювати класові та функціональні компоненти за допомогою стрілкових функцій та функціонального ключового слова. Крім того, ми розглянули найкращі практики експорту та імпорту компонентів, обговорили типові помилки, яких слід уникати, та поділилися ідеями щодо оптимізації розробки компонентів. Застосовуючи ці принципи, ви зможете писати чисті, зручні та ефективні компоненти React для своїх проектів.

Пам'ятайте, що розуміння нюансів компонентів React має вирішальне значення для створення надійних та масштабованих додатків.

Щасливого кодування!