Назад

State та props в React

html code

Джерело фото: http://surl.li/iqzho

React - одна з найпопулярніших бібліотек JavaScript для створення інтерфейсу користувача. Вона містить потужні концепції, такі як стан (англ.: state) та властивості (props), які значно спрощують управління даними та комунікацію між компонентами. У цій статті ми зануримося в основи state та props у React, дослідимо їхні ролі, переваги та найкращі практики. Розуміння цих понять є важливим для освоєння React!

State: динамічне керування даними компонента

В основі React лежить концепція state - об'єкта JavaScript, який зберігає динамічні дані всередині компонента. State дозволяє компонентам підтримувати та оновлювати свої внутрішні дані, створюючи інтерактивний динамічний інтерфейс користувача. Використовуючи хук (англ.: hook - гачок) useState або класові компоненти, розробники можуть легко створювати state та керувати ними.

Коли state компонента змінюється, React автоматично перерендерить компонент, оновлюючи інтерфейс користувача відповідно до нових даних. Такий декларативний підхід усуває необхідність ручної маніпуляції з DOM, роблячи код більш передбачуваним і зручним для подальшого супроводу.

Props: обмін даними між компонентами

Props, - скорочення від слова “properties” (англ.: properties - властивості), - дозволяють передавати дані між компонентами. У той час як state використовується для керування внутрішніми даними компонента, props полегшують зв'язок між батьківськими та дочірніми компонентами. Вони дозволяють інформації рухатися вниз по дереву компонентів, забезпечуючи обмін даними та їх повторне використання.

Props передаються дочірнім компонентам як атрибути і можуть мати будь-який тип даних - примітиви, об'єкти, функції або навіть інші компоненти React. Визначаючи props у батьківському компоненті та передаючи їх дочірнім, ви встановлюєте чіткий та ефективний канал зв'язку.

Найкращі практики використання state та props

Щоб забезпечити ефективне використання state та props у React, зверніть увагу на наступні найкращі практики:

 • 1) Незмінність state
  React заохочує незмінність при оновленні значень state. Замість того, щоб безпосередньо змінювати ,state, використовуйте методи типу setState або хук useState для створення нових об'єктів state. Це допомагає React ефективно відстежувати зміни та уникати неочікуваних побічних ефектів.

 • 2) Підйом state
  Якщо декільком компонентам потрібен доступ до одних і тих самих даних або якщо state компонента впливає на дочірні компоненти, доцільно підняти state до спільного батьківського компонента. Такий підхід сприяє кращій інкапсуляції, зменшує складність та сприяє повторному використанню компонентів.

 • 3) Перевірка типів props
  React забезпечує перевірку типів props за допомогою властивості propTypes. Визначивши очікувані типи props, ви можете виявити потенційні помилки та забезпечити коректне використання компонентів у вашому додатку.

 • Компонування компонентів
  Щоб створювати модульні та багаторазові компоненти, дотримуйтесь принципу композиції компонентів. Розбивайте складні інтерфейси на менші, більш керовані компоненти, передаючи props між ними, щоб створити цілісний інтерфейс користувача.

State і props складають основу механізмів управління даними та комунікації в React. State дозволяє компонентам підтримувати динамічні дані, створюючи інтерактивний інтерфейс користувача, в той час як props полегшують передачу даних між компонентами, сприяючи повторному використанню та модульній розробці. Опанувавши ці концепції та застосувавши найкращі практики, ви зможете створювати надійні, масштабовані додатки React, які надаватимуть винятковий досвід користувача.