Назад

Що таке SASS?

html code

Джерело фото: https://goo.su/qqK1zl

Що таке SASS?

SASS - мова стилів, яку розробив Хемптон Кетлін. Це скорочення для синтаксично дивовижних таблиць стилів. Це мова сценаріїв перед процесором, яку можна інтерпретувати або компілювати на каскадні таблиці стилів. Це більш стабільна і потужна версія CSS, яка структурно описує стиль будь-якого документа. SASS - це просто розширення до CSS. Він включає нові функції, такі як змінні, вкладені правила, міксини, вбудований імпорт, вбудовані функції, які допомагають в маніпулюванні кольором та іншими значеннями. Все це повністю сумісне з CSS.

Визначення

Це препроцесор CSS, який допомагає зменшити повторення з CSS і, в свою чергу, економить час. Він вважається більш стабільним і потужним в порівнянні з CSS. Він описує стиль документа дуже чітко та структурно. Це допомагає швидше і якісніше виконувати роботу. При всіх своїх особливостях він переважно віддається перевазі над CSS. Це дозволяє визначати змінні, які можуть починатися зі знаку $. Призначення змінної можна виконати за допомогою двокрапки. Він також підтримує логічне вкладення, яке не має CSS. SASS дозволяє користувачеві вкладений код, який можна вставити один у одного.

Розуміння SASS

SASS вважається потужним, стабільним і швидким. Причиною цього є те, що він має різні функції, такі як змінні, гніздування, міксин та ін. Давайте переглянемо ці по черзі та зрозуміємо SASS краще.

1. Змінні:

Змінні дозволяють користувачеві визначати певні значення та використовувати їх знову через код. Ці змінні схожі на JavaScript. Будь-яку змінну можна легко визначити, додавши знак $.

Приклад : $ змінної-імені: змінна-значення;

Користувач може визначити будь-яку кількість змінних за потребою. Після компіляції змінних вони замінюються їх фактичними значеннями в CSS.

2. Вкладеність:

Вкладення допомагає визначити добірку селекторів у селекторах батьків. CSS не підтримує це, а значить, робить SASS більш оптимізованою мовою кодування. Це допомагає писати більш чистий і менш повторюваний код.

3. Міксини:

Mixin - ще одна корисна функція, яка може зменшити надмірність та робить можливим повторне використання коду. Це аналогічно функціям, коли один раз визначений код може бути використаний будь-яку кількість разів.

4. Партії та імпорт:

Партіали - це окремі файли, які можуть містити код, що робить код модульним. За допомогою цієї функції ви можете легко мати окремі файли для різних компонентів. Ім'я частки завжди визначається додаванням підкреслення перед іменем.

Як працює SASS?

Для отримання коду необхідно скористатися препроцесором SASS. Це допомагає в перекладі коду SASS на CSS. Цей процес відомий як транспіруючий. Це схоже на компіляцію, але тут замість перетворення відповідного коду людини до машинного коду переклад здійснюється з однієї читаної людиною мови на іншу. Перехід від SASS до CSS простий. Усі змінні, визначені в SASS, замінюються значеннями в CSS. Це дозволяє легко створювати та підтримувати різні файли CSS для вашої програми.

Як користуватися SASS?

Наведені нижче кроки допоможуть вам використовувати SASS найпростішим можливим способом.

 • 🡲 Створіть демонстраційну папку в будь-якій точці вашої системи.
 • 🡲 Всередині цієї папки створіть дві папки / CSS та / scss.
 • 🡲 Після створення цих двох папок перейдіть до / scss папки та створіть файл, який називається demo.scss. Це розширення є scss, що означає, що це файл SASS.
 • 🡲 Перейдіть до командного рядка та перейдіть до демонстраційної папки.
 • 🡲 Після того, як ви перейдете в цю папку, ви будете спостерігати, як ваші scss-файли збираються в CSS. Введіть команду нижче, щоб переглянути:

Sass –watch scss: CSS

Watch - це прапор, який виявляє зміни та збирає файл scss у кінцевий файл CSS, який може бути використаний у вашій програмі.

Переваги SASS

 • 🡲 SASS дозволяє користувачеві написати чистий код. Це полегшує обробку і менше CSS використовується для побудови програми.
 • 🡲 Він містить менше коду, що полегшує швидкість роботи відповідного CSS.
 • 🡲 Він більш стійкий, потужний і елегантний. Він використовується дизайнерами та розробниками та допомагає їм працювати ефективніше та швидше.
 • 🡲 Він сумісний з CSS, і тому всі бібліотеки CSS можуть бути використані.
 • 🡲 Він пропонує такі засоби, як вкладеність, що допомагає писати вкладений синтаксис та використовувати такі функції, як маніпуляція кольором, математичні функції та інші значення.

Чому ми повинні використовувати SASS?

Нижче наведено п'ять основних моментів, чому слід використовувати SASS:

 • 🡲 Змінні: На відміну від CSS, де вам завжди доведеться повертатися назад і перевіряти свої попередні стилі, SASS має змінні, які зберігають інформацію і можуть бути використані повторно. Усі значення кольорів, стек шрифту тощо можуть зберігатися та використовуватися коли потрібно.

 • 🡲 @import: У CSS є @import, який тягне за собою всі інші стилі, але він не створює іншого HTTP-запиту. SASS - це препроцесор, який витягуватиме всі файли до того, як компілювати CSS. В результаті на сторінку CSS обробляється один HTTP-запит. Запит може бути розбитий на шматки, і він все ще буде обслуговувати лише одну сторінку для браузера.

 • 🡲 Кольорові функції: SASS має різні функції, схожі на CSS. Все це можна легко використовувати в SASS.

 • 🡲 @extend: @extend дозволяє нам ділитися набором властивостей CSS від одного селектора до іншого.

 • 🡲 Mixins: Mixins - це декларації, які можна використовувати на всьому сайті.

Навіщо нам потрібен SASS?

SASS швидший і ефективніший. Код SASS можна повторно використовувати, а значить, це економить час. Перетворення коду з SASS в CSS не є складним, а тому доцільно використовувати його, щоб можна було економити час.

Правильна аудиторія для вивчення технологій SASS

Незалежно від того, який програміст використовує CSS та шукає більш ефективну та менш трудомістку технологію для створення веб-додатків, може використовувати SASS та відчувати нові функції.

Як ця технологія допомагає вам розвиватися в кар’єрі?

Це вдосконалена версія CSS. Коли ви знаєте SASS, ви можете отримати роботу з великими компаніями. Це допомагає вам швидше працювати і показувати свої навички за допомогою функцій, які вона надає.

Висновок

SASS - це дуже ефективний спосіб заміни CSS. За допомогою змінних, вкладеності, міксинів - стає можливим забезпечити кращі результати, ніж CSS. Замінивши CSS на SASS, ви можете легко використовувати код замість того, щоб писати один і той же фрагмент знову і знову. Тому використовуйте SASS і станьте сміливішими у своїх програмах.